Zase po roce v Kaiseru - 7/2020


Obrázek uživatele adam hrubý

By adam hrubý - Posted on 15 Srpen 2020

Zase po roce jsme s Oplatkem vyrazili do letního Wilder Kaiseru. Protože už to tam známe, zkušeně jsme na přelomu července a srpna vyrazili do jižního údolí a jižních stěn, abychom se mazaně vyhnuli tlačenicím v severech.
Cesta se nám trochu zkomplikovala objížděním masivu tam a zase zpátky - původní plán byl nejprve vyjet na Anton Karg Haus (odkud jsme chtěli lézt Weg der Freunde na HackenKopfe), leč navigace nás přivedla z jižní strany na úplně jiný parkoviště u úplně jiný chaty. To, že při příjezdu údolím máme hory po celou dobu nalevo místo napravo, jsme zkušeně ignorovali. Následoval tedy rychlý přesun kolem celého pohoří na severní stranu, kde jsme zjistili, že až k Anton Karg Hausu autem nedojedeme, a že od parkoviště je to ještě cca 9km pěšky údolím. To nás definitivně odrazuje a opět objíždíme pohoří zpět na jih na známé parkoviště pod Gaudeamushutte.
Další den ráno nespěcháme, v plánu je sundání pytle z loňska - Wirstkante na Vordere Karlspitze. Cesta má totiž jen 6 délek. Když kolem jedenácté stojíme pod cestou, akorát do ní nastupuje jiná dvojka a vůbec nespěchá. Chvíli zvažujeme možnosti a pak, ve dvanáct hodin, nastupujeme do sousední ABS, 7-, 11 délek. Cesta nakonec pouští na AF za předposlední délku (převislý komín a širočina za 7-), ale stíháme i slanit za světla, takže úspěch.
Další den opět mazácky nastupujeme až v jedenáct do Direkteinstiegu na Alte Ostwand opět na Vordere Karlspitze. Na přímém sluníčku věším pytel hned v první délce, která je psaná za 6-, balíme nádobíčko a den strávíme jako turisti vycházkou do sedla a lelkováním u auta.
Další den se vracíme opět do cesty Alte Ostwand na Karlspitze, ale tentokrát jsme tam už v sedm a přímý nástup obcházíme původním traversem po travnatých policích. Následuje 9 parádních délek, z nichž v prvních šesti si člověk neodpočine. Klasifikace je papírově 6+, my to dáváme asi za AF 6+ A0, dokonce i nějaké polety proběhly, leč friendy podržely.
Každopádně se ukázalo, že klasifikace cest ze začátku minulého století je trochu jiný kafe, než moderní cesty. Resumé dvě vylezené cesty, jeden pověšenej pytel a parádní prodloužený víkend. Nějaké fotky jsou tady:
https://www.zonerama.com/homedik/Album/6467741
Čus. Adam

Tagy

Navigace