Vše


27. 8. 2020

Po červencovém výletě do Kaiseru jsme s Oplatkem zatoužili po vyšších, opravdovějších a žulovějších horách a už cestou z Rakouska jsme začali plánovat výlet do Švýcarska do Bergellu. V půlce srpna je předpověď slušná, od středy 19.8. do pátku má být v Alpách plech, v sobotu odpoledne se to má kazit, vzhledem k tomu, že teprve ve středu vyrážíme z Čech, spočítaný to máme na minuty - středa cesta, čtvrtek nástup, pátek vylézt, sobota dopo rychlý ústup...

15. 8. 2020

Zase po roce jsme s Oplatkem vyrazili do letního Wilder Kaiseru. Protože už to tam známe, zkušeně jsme na přelomu července a srpna vyrazili do jižního údolí a jižních stěn, abychom se mazaně vyhnuli tlačenicím v severech.

14. 9. 2019

Na první zářijový víkend jsme byli s Oplatkem domluvení, že někam vyrazíme. Původní plán Dachstein nám hatí špatná předpověď na celé východní Alpy. Tatry i Dolomity jsou na tom podobně. Jediný, kde by to jakžtakž mohlo jít, je Francie. Předpověď na Chamonix není úplně zlá, v poličce nacházím nový průvodce na Briancon, kde by to taky mohlo být dobré. A nakonec mi vytanula fotka s cestou, kterou mi Oplatek poslal před měsícem, je na ní krásná, štíhlá a špičatá jehla kdesi v Oisans.

3. 8. 2019

Potom, co jsme s Oplatkem v Dolomitech otestovali, že i se zlomeným vazem se dá lézt, potom na mezisoustředění v Krkonoších vyzkoušeli, že se zlomeným krkem se dá i padat, jsme se rozhodli přeřadit na vyšší rychlost a vyrazili v půlce července do Kaiseru. Byl to rychlo výpad, kdy jsme za tři lezecký dny stihli vylézt dvě pěkný cesty na dva kopce a ještě pověsit dva pytle.

7. 7. 2019

Jako každé jaro v posledních letech na mne zase přišlo nutkání létat. Skončilo to poletem 8 metrů na zem na Panťáku, následně letem vrtulníkem na moje pracoviště a posléze i novým kouskem železa v krku. Naštěstí mám široký páteřní kanál a dobrý svalový korzet, takže jsem šel brzo domů a mohl začít rehabilitovat. Ukázalo se, že zlomený krk a záda bolí daleko míň než zlomený kotník, tak jsme se po 5ti týdnech vypravili na lezecký rehabilitační pobyt do Dolomit do oblasti Paly. Sestava byla: Anička a Jirka (ferraty), Kačka (ferraty i lezení) a Oplatek + já (lezení).

25. 3. 2018

Ahoj, nikdo sem nepíše, tak píšu alespoň já. Snad to alespoň někdo čte. Letos byly v Tatrách bezvadný podmínky, mokrý podzim a následně krutý mrazy se postaraly, kromě několika mrtvých turistů, taky o spoustu nateklých ledů a spoustu mixových cest v pěkných podmínkách.
Nejprve jsme byli s Ferdou první lednový víkend na Zbojandě, kde jsme se rozehřívali, zažili lezení jako v Ádru, kdy jsme podle průvodce a popisu cesty lezli na úplně jiný štít.

19. 8. 2017

Ahoj,

22. 7. 2017

Ahoj,
do fotogalerie jsem přidal pár fotek z naší návštěvy u Oplatků v Chramostech. Byli jsme tam na prodloužený víkend na začátku července a bylo to bezva, skvěle se o nás starali, doporučuju návštěvu tam všem. Zde je odkaz na fotky, z lezení jich zas tak moc není, tak jsem tam dal i naše děti a kočky:
https://www.zonerama.com/homedik/Album/3400206

PS: to jsme jediní, který ještě trochu lezou a něco u toho občas vyfotí? Pište sem i někdo další :-).

Adam Hrubý

21. 6. 2017

Ahoj, už jsem tu dlouho nic nenapsal:-). Podělím se o úspěchy ze skoro týdenního výpadu do Rakouska na začátku června. 9.6. ráno po službě upaluji na autobus a během dopoledne se přesouvám do Českých Budějovic, kde mne nabírá kamarád Tomáš z Olomouce a vyrážíme směr Franz Josefs Hohe do vysokých Taur. Cesta probíhá hladce, večer jsme na císařově parkovišti na Hoch Alpen Strasse. V sobotu ráno je šedivá deka a prší, tak ještě pro jistotu kontrolujeme telefonicky předpověd s Kačkou, ale má se to zlepšit, tak vyrážíme.

3. 6. 2017

První společný prodloužený víkend bez dětí po několika letech, předpověď počasí dobrá, není co řešit. Ve čtvrtek sloužím, instruuji sestry, aby mě nebudily ani k zástavám a snažím se rychle usnout. Noc probíhá hladce, ráno rychle předat službu, rychle domu, rychle předat děti tchánovi a rychle vyrazit 600 km přes Mnichov do Nesselwanglu. Cesta probíhá hladce, jen už přibližně u Prahy se začíná ozývat strašidelný zvuk od zadního kola při brždění. Tak jedeme rychle, raději moc nebrzdíme, kolem půl páté jsme na parkovišti v Nesselwanglu pod Rote Fluhem.

Navigace