Akce


Obrázek uživatele adam hrubý

Mönch 12 - 2020

Na prosinec jsme s Oplatkem měli naplánovaný nějaký lehčí zimní hory a covidová situace v Evropě nám dost zjednodušila výběr cesty. Smí se jenom do Švýcarska, na Mnicha vede lehký hřeben Nollen, předpověď je luxusní, sněhu zatím moc nenapadlo a tak 16.12. vyrážíme z Pulečnýho do legendárního Grindelwaldu. Cesta probíhá, až na blikající kontrolku poruchy Adblue, vcelku hladce a ve středu 16.12. v noci parkujeme vedle zubačkovýho nádraží v alpský obci pod Eigerem.

Obrázek uživatele adam hrubý

Do Alp, dokud to ještě jde

Na začátku září napadlo v Chamonix půl metru sněhu, takže jsme s Tomášem Indrou museli přehodnotit naše plány na Walkerův pilíř na Jorassy, slušná předpověď je na Dolomity, a tak v pondělí 7.9. ráno vyrážíme z Prahy na jih do slunné Itálie, cílem je stará známá oblast Pala.
10.9. docházíme od auta nad chatu Pradidali a odpoledne nacházíme krásný místo pro stan o kus výš v údolí nad chatou, dokonce poblíž teče i potok. Odpoledne se snažíme ještě najít kratší sportovku na Torre Pradidali, leč nenajdeme ani nástup, takže to jistí pivo na chatě a jdeme si brzo lehnout.

Obrázek uživatele adam hrubý

Tě Piz Badile

Po červencovém výletě do Kaiseru jsme s Oplatkem zatoužili po vyšších, opravdovějších a žulovějších horách a už cestou z Rakouska jsme začali plánovat výlet do Švýcarska do Bergellu. V půlce srpna je předpověď slušná, od středy 19.8. do pátku má být v Alpách plech, v sobotu odpoledne se to má kazit, vzhledem k tomu, že teprve ve středu vyrážíme z Čech, spočítaný to máme na minuty - středa cesta, čtvrtek nástup, pátek vylézt, sobota dopo rychlý ústup...

Obrázek uživatele adam hrubý

Zase po roce v Kaiseru - 7/2020

Zase po roce jsme s Oplatkem vyrazili do letního Wilder Kaiseru. Protože už to tam známe, zkušeně jsme na přelomu července a srpna vyrazili do jižního údolí a jižních stěn, abychom se mazaně vyhnuli tlačenicím v severech.

Obrázek uživatele adam hrubý

Babí léto v jižních Alpách

Na první zářijový víkend jsme byli s Oplatkem domluvení, že někam vyrazíme. Původní plán Dachstein nám hatí špatná předpověď na celé východní Alpy. Tatry i Dolomity jsou na tom podobně. Jediný, kde by to jakžtakž mohlo jít, je Francie. Předpověď na Chamonix není úplně zlá, v poličce nacházím nový průvodce na Briancon, kde by to taky mohlo být dobré. A nakonec mi vytanula fotka s cestou, kterou mi Oplatek poslal před měsícem, je na ní krásná, štíhlá a špičatá jehla kdesi v Oisans.

Obrázek uživatele adam hrubý

Wilder Kaiser 7/2019 aneb rehabilitace vol.2

Potom, co jsme s Oplatkem v Dolomitech otestovali, že i se zlomeným vazem se dá lézt, potom na mezisoustředění v Krkonoších vyzkoušeli, že se zlomeným krkem se dá i padat, jsme se rozhodli přeřadit na vyšší rychlost a vyrazili v půlce července do Kaiseru. Byl to rychlo výpad, kdy jsme za tři lezecký dny stihli vylézt dvě pěkný cesty na dva kopce a ještě pověsit dva pytle.

Obrázek uživatele adam hrubý

Rehabilitace v Dolomitech 6/2019

Jako každé jaro v posledních letech na mne zase přišlo nutkání létat. Skončilo to poletem 8 metrů na zem na Panťáku, následně letem vrtulníkem na moje pracoviště a posléze i novým kouskem železa v krku. Naštěstí mám široký páteřní kanál a dobrý svalový korzet, takže jsem šel brzo domů a mohl začít rehabilitovat. Ukázalo se, že zlomený krk a záda bolí daleko míň než zlomený kotník, tak jsme se po 5ti týdnech vypravili na lezecký rehabilitační pobyt do Dolomit do oblasti Paly. Sestava byla: Anička a Jirka (ferraty), Kačka (ferraty i lezení) a Oplatek + já (lezení).

Obrázek uživatele adam hrubý

Zima 2018 v Tatrách

Ahoj, nikdo sem nepíše, tak píšu alespoň já. Snad to alespoň někdo čte. Letos byly v Tatrách bezvadný podmínky, mokrý podzim a následně krutý mrazy se postaraly, kromě několika mrtvých turistů, taky o spoustu nateklých ledů a spoustu mixových cest v pěkných podmínkách.
Nejprve jsme byli s Ferdou první lednový víkend na Zbojandě, kde jsme se rozehřívali, zažili lezení jako v Ádru, kdy jsme podle průvodce a popisu cesty lezli na úplně jiný štít.

Obrázek uživatele adam hrubý

Dovolená na vltavské žule 2017

Ahoj,
do fotogalerie jsem přidal pár fotek z naší návštěvy u Oplatků v Chramostech. Byli jsme tam na prodloužený víkend na začátku července a bylo to bezva, skvěle se o nás starali, doporučuju návštěvu tam všem. Zde je odkaz na fotky, z lezení jich zas tak moc není, tak jsem tam dal i naše děti a kočky:
https://www.zonerama.com/homedik/Album/3400206

PS: to jsme jediní, který ještě trochu lezou a něco u toho občas vyfotí? Pište sem i někdo další :-).

Adam Hrubý

Navigace